Z OC sprawcy

Jeżeli Twoje auto uległo uszkodzeniu w wyniku kolizji spowodowanej przez innego użytkowania ruchu, sprawę zgłosiłeś na Policję oraz do Towarzystwa Ubezpieczeń masz możliwość wynajęcia samochodu zastępczego na okres naprawy, a koszt pokryje ubezpieczenie sprawcy kolizji, w której ucierpiało Twoje auto. Auto zastępcze musi być jednak tej samej bądź niższej klasy, co uszkodzony samochód.

Firma ubezpieczeniowa ma obowiązek zwrócić koszty najmu pojazdu zastępczego także wtedy, gdy służy on wyłącznie do celów prywatnych, np. dojazdu do pracy czy dowiezienia dzieci do szkoły.

Jakie dokumenty potrzebujesz do wynajmu auta z OC sprawcy kolizji?

– Poświadczenie zgłoszenia zdarzenia drogowego na Policję -WYMAGANE
– Potwierdzenie zgłoszenia szkody i nadania jej numeru (wydruk, pismo, e-mail)
– Dokument potwierdzający ewidentną winę za kolizję drogową innego uczestnika ruchu
– Dowód osobisty i ważne prawo jazdy

Na miejscu sporządzamy dokumenty wynajmu pojazdu oraz cesję należności za wynajem. Formalności trwają max 20 minut po czym otrzymujesz kluczyki do samochodu oraz dokumenty i nie pozostaje ci nic więcej jak kontynuować swój plan dnia oraz cieszyć się nieprzerwaną mobilnością.

Kiedy musisz zwrócić auto zastępcze, aby nie ponosić żadnych kosztów wynajmu?

Samochód zastępczy należy się poszkodowanemu na czas naprawy jego pojazdu lub w przypadku szkody całkowitej – do momentu wydania dyspozycji wypłaty odszkodowania poszkodowanemu na konto bankowe.

 


„Towarzystwa Ubezpieczeniowe muszą zwrócić poszkodowanemu koszty wynajęcia samochodu zastępczego, także w sytuacji, gdy korzystał on ze swojego uszkodzonego auta tylko w celach prywatnych” – uznał Sąd Najwyższy.

„Sąd Najwyższy stwierdził, że towarzystwa nie mogą zmuszać poszkodowanego do jazdy komunikacją publiczną. – Obecne uwarunkowania rynkowe i społeczne, sprawiają, że codzienne korzystanie z pojazdu jest koniecznością, która wynika m.in. z wykonywania zawodu, miejsce zamieszkania czy w ogóle racjonalnego wykorzystania czasu. Posiadanie samochodu nie jest już żadnym luksusem, tylko najzwyklejszym standardem cywilizacyjnym” – stwierdził Maciej Kuczwalski.

Źródło: http://prawo.gazetaprawna.pl/


 

Istnieje możliwość podstawienia pojazdu zastępczego pod adres wskazany przez poszkodowanego

Nasza wypożyczalnia samochodów wmRENTcar oferuje wynajem aut zastępczych, które przysługują poszkodowanym w wyniku kolizji. Cały koszt wynajmu pokrywany jest z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku.

Nie musisz udowadniać firmie ubezpieczeniowej, że potrzebujesz auta zastępczego, gdyż to my zajmujemy się tym w Twoim imieniu oraz dochodzimy zwrotu należności od TU.
W celu skorzystania z prawa do samochodu zastępczego po kolizji, zadzwoń i umów się na odbiór auta zastępczego lub przyjdź bezpośrednio do naszego biura w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 16A, przedstaw dokumenty dotyczące szkody, a my zajmiemy się procedurą wynajmu auta zastępczego finansowaną z OC sprawcy kolizji.

Stawiając na pierwszym miejscu wygodę naszych Klientów, proponujemy wynajęcie samochodu zastępczego na zasadzie cesji praw do otrzymania zwrotu kosztów wynajęcia takiego samochodu lub też pokrycie kosztów wynajmu przez klienta, a po zakończeniu wynajmu samodzielne przedstawienie faktury Vat za wynajem Towarzystwu Ubezpieczeń sprawcy szkody.

Mówiąc prościej – jeżeli wyrazisz na to zgodę wszelkimi formalnościami z firmą ubezpieczeniową sprawcy zajmiemy się my! Wymagamy jedynie dostarczenia niezbędnych dokumentów.